O nas

Jesteśmy małą, rodzinną Piekarnią istniejącą na rynku lokalnym od 1989 roku. Od 2015 roku poszerzyliśmy naszą działalność o produkcję naturalnych smakołyków i ciasteczek dla koni.

Pomysł zrodził się, gdy do naszej rodziny dołączył koń profesor Lopez (ur. 1991 – zm. 03.02.2023), a na rynku jeździeckim nie znaleźliśmy żadnych końskich przysmaków, które spełniałyby nasze oczekiwania.

Wykorzystując zaplecze techniczne w postaci piekarni powstała specjalna receptura z prostym składem na zdrowe i naturalne przysmaki dla koni. Smaczki sprawdziły się na stajni i zyskały sporo fanów w innych stajniach. Podjęliśmy decyzję, że smaczki wprowadzimy na rynek, tak by inne konie też mogły się nimi delektować. W takiej sytuacji musieliśmy nazwać nasz produkt, a nazwa nasunęła się sama – Smaczki Lopez.

Lopez do naszego życia wprowadził wiele zmian, nikt się tego nie spodziewał, gdy przywieźliśmy go z wakacji z Kaszub na Śląsk. Był najwspanialszym koniem jakiego znaliśmy. Potrafił skraść serce każdemu, kto go poznał. Pozostawił nam po sobie wiele wspaniałych wspomnień. Odszedł w wieku 31 lat.